Besökta platser

Under åren har det blivit en hel del besökta platser, se nedan:


Du kan hoppa till ett årtal med menyn nedan:



2020

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Equmeniakyrkan Nybro, 19 januari

 

 


2019

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Åkers kyrka, Skillingaryd, 13 april
  • Kvillsfors Filadelfia, 19 april
  • Kustgården Senoren, 30 april
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 4 maj
  • Värmeshults Missionshus, Bor, 26 maj
  • Västra Gård, Midsommarafton, 21 juni
  • Vallersvikskyrkan, 29-30 juni
  • Solgläntan, Huskvarna, 6 juli
  • Movänta camping, Hult, Eksjö, 7 juli
  • Senorendagen, Senoren, 27 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 28 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 3 augusti
  • Sturkö Kyrka, 10 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 16-18 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 23-25 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 30 augusti – 1 september
  • Pingstkyrkan, Ronneby, 15 september
  • Falkvikskyrkan, Sölvesborg, 15 september
  • Equmeniakyrkan Fågelmara, 27 oktober
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 14 december
  • Brömsebro Filadelfia, 15 december

 

 


2018

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 10 mars
  • Rödeby centrumhus, PRO Kulturcafé, 13 mars
  • Pingstkyrkan, Ronneby, 18 mars
  • Rödeby Filadelfia, 24 maj
  • Tältmöte, Holmsjö, 27 maj
  • Solgläntan, Huskvarna, 16 juni
  • Parken Intaget, Lessebo, 30 juni
  • Sandviks hamn, Öland, 1 juli
  • Svartö Missionshus, Mönsterås, 7 juli
  • Logmöte, Entsebo, 8 juli
  • Senorendagen, Senoren, 28 juli
  • Hembygdsgården, Fryele, Värnamo, 29 juli
  • Adolfssons Maskinhall, Lekeryd, 4 augusti
  • Brofästet, Senoren, 5 augusti
  • Logmöte, Brömsebro, 11 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 17-19 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 24-26 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 31 augusti – 2 september
  • Pingstkyrkan, Ronneby, 16 september
  • Pingstkyrkan, Borgholm, 23 september
  • Rasta Klevshult, Skillingaryd, 6 oktober
  • Råhults Missionshus, Värnamo, 7 oktober
  • Osby Missionskyrka, 14 oktober
  • Brömsebro Filadelfia, 8 december
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 15 december

 

 


2017

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Missionskyrkan, Fågelmara, 29 januari
  • Metodistkyrkan, Emmaboda, 26 mars
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 22 april
  • Tältmöte, Holmsjö, med Pär Alfredsson, 28 maj
  • Senorenteamets 40-års Jubileum, Missionshuset, 10 juni
  • Solgläntan, Huskvarna, 17 juni
  • Tältmöte, Hasslö midsommarkonferens, 25 juni
  • Sandviks hamn, Öland, 2 juli
  • Logmöte, Malmbron, Vaggeryd, 9 juli
  • Senorendagen, Senoren, 29 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 29 juli
  • Adolfssons Maskinhall, Lekeryd, 5 augusti
  • Logmöte, Sölje loge, Råhult, 12 augusti
  • Tältmöte, Kvänarp, Lagan, 13 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 18-20 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 25-27 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 1-3 september
  • Härstorps Missionshus, Bruzaholm, 1 oktober
  • Equmeniakyrkan Vallby, Ramdala, 15 oktober
  • Ådalskyrkan, Mörrum, 11 november
  • Skärgårdskyrkan, Torhamn, 25 november
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 2 december
  • Brömsebro Filadelfia, 17 december

 

 


2016

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Hovslätt, 30-31 januari
  • Hos Gideoniterna, 12 februari
  • Rasta, Skillingaryd, 16 april
  • Ekhults Missionshus, 17 april
  • Rödån, Brandstorp, Valborgsmässoafton, 30 april
  • AfKlint, Hörselfrämjandet, 11 maj
  • Hasslö Betania, 15 maj
  • Rödebydagen, Rödeby kyrka, 4 juni
  • Tältmöten, Kvillsfors, 11-12 juni
  • Solgläntan, Huskvarna, 18 juni
  • Sandviks hamn, Öland, 26 juni
  • Logmöten, Ivla, 1-3 juli
  • Vallersvik, 9 juli
  • Fjällkyrkan, Jönköping, 10 juli
  • Senorendagen, Senoren, 30 juli
  • Logmöte, Entsebo, 31 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 13 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 19-21 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 26-28 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 2-4 september
  • Bergdalskyrkan, Lagan, 22 oktober
  • Kronobergsmissionen 90 år, Ralingsåsgården, 12 november
  • Missionskyrkan, Svalliden, 19 november
  • Sturkö PRO, Folkets hus, Sturkö, 8 december
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 10 december

 

 


2015

  • Rödeby kyrka, 1 januari
  • Metodistkyrkan, Emmaboda, 22 februari
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 7 mars
  • Pingstkyrkan, Vetlanda, Påskdagen, 5 april
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 19 maj
  • Rödeby Kyrka, 25 maj
  • Västra Gård, Midsommarafton, 19 juni
  • Solgläntan, Huskvarna, 27 juni
  • Skånes Fagerhult, 28 juni
  • Kämpudden, Dala-Järna, 4-5 juli
  • Falkvikskyrkan, Sölvesborg, 23 juli
  • Senorendagen, 25 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 25 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 26 juli
  • Brofästet, Senoren, 9 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 14-16 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 21-23 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 28-30 augusti
  • Kustgårdens Jubileum, Senoren, 12 september
  • Kullens Missionshus, Sturkö, 13 september
  • Pingstkyrkan, Nybro, 26 september
  • Rödeby Filadelfia, 22 oktober
  • Korskyrkan, Vetlanda, 1 november
  • Nogersund, 5 december
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 12 december
  • Filadelfia, Brömsebro, 13 december
  • Sturkö PRO, Folkets hus, Sturkö, 17 december
  • Pingskyrkan, Södvik, 19 december

 

 


2014

  • Minns Du Sången, Missionshuset, 22 mars
  • Svalliden, 29 mars
  • Torsås Bygdegård, Långfredag, 18 april
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 24 maj
  • RPG, Missionshuset Senoren, 3 juni
  • RPG, Missionshuset Senoren, 10 juni
  • Tältmöten, Kvillsfors, 27-29 juni
  • Brunnsparken, Ronneby, 13 juli (inställt pga. regn)
  • Falkvikskyrkan, Sölvesborg, 17 juli
  • Senorendagen, 26 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 26 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 27 juli
  • Tältmöte, Ledja, 2 augusti
  • Friluftsmöte, Bäckebo, 10 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 15-17 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 22-24 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 29-31 augusti
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 25 oktober
  • Korskyrkan, Vetlanda, 2 november
  • Pingstyrkan, Rödeby, 27 november
  • Nogersund, 6 december
  • Sturkö PRO, Folkets hus, Sturkö, 11 december
  • Minns Du Sången, Jul, Missionshuset, 13 december
  • Filadelfia, Brömsebro, 14 december

 

 


2013

  • Söderåkra Kyrka, 17 februari
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 2 mars
  • Svalliden, 16 mars
  • Torsås Bygdegård, Långfredag, 29 mars
  • Härstorp, Bruzaholm, 14 april
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 11 maj
  • Sandviks hamn, Öland, 7 juli
  • Brunnsparken, Ronneby, 14 juli
  • Möllebackskyrkan, 21 juli
  • Senorendagen, 27 juli
  • Logmöte, Brömsebro, 27 juli
  • Lögmöte, Sölje 10 augusti
  • Logmöte, Åsjögle, 11 augusti
  • Tältmöten, Senoren 19-18 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 23-25 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 30 augusti-1 september
  • LP-möte, Pingskyrkan Karlskrona, 6 oktober
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 12 oktober
  • Bäckseda, 20 oktober
  • Nogersund, 7 december
  • Sturkö PRO, Folkets hus, Sturkö, 12 december

 

 


2012

  • Minns Du Sången, Missionshuset, 25 februari
  • Möllebackskyrkan, 18 mars
  • Hasslö Betania, 15 april
  • AfKlint, Hörselfrämjandet, 9 maj
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 12 maj
  • Logmöte, Åsjögle, 20 maj
  • Tältmöte, Ledja, 9 juni
  • Västra Gård, Midsommarafton, 22 juni
  • Logmöten, Ivla, 29 Juni-1 juli
  • Brunnsparken, Ronneby, 8 juli
  • Apladalen, Värmano, 12 juli
  • Tältmöte, Brömsebro, 13 juli
  • Falkvikskyrkan, Sölvesborg, 19 juli
  • Tältmöten, Tvisten, 11-12 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 17-19 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 24-26 augusti
  • Tältmöten, Senoren, 31 augusti-2 september
  • Sion, Gullabo, 16 september
  • LP-möte, Pingstkyrkan Karlskrona, 30 september
  • Hasslö Betania, Kalas för Acke Möller, 13 oktober
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 27 oktober
  • Cafémöte, Hasslö Betania, 18 november
  • Minns Du Sången Jul, Missionshuset, 1 december
  • Betel, Nogersund, 8 december
  • Sturkö PRO, Folkets Hus, Sturkö, 13 december

 

 


2011

  • Minns Du Sången, Missionshuset, 26 februari
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 21 maj
  • Skeda Missionskyrka, 28 maj
  • Åsjögle loge, 29 maj
  • Midsommarfirande, Västra Gård, 24 juni
  • Tältmöte, Hasslö, 26 juni
  • Logmöten, Ivla, 1-3 juli
  • Lanthandelns dag, Hamneda, 2 juli
  • Ljungby Pingstkyrka, 3 juli
  • Brunnsparken, Ronneby, 10 juli
  • Tältmöte, Ledja, 15 juli
  • Tältmöte, Brömsebro, 16 juli
  • Tältmöte, Torhamn, 29 juli
  • Senorendagen, 30 juli
  • Brofästet, Senoren, 14 augusti
  • Tältmötesserie Senoren, 19-21 augusti
  • Tältmötesserie Senoren, 26-28 augusti
  • Tältmötesserie Senoren, 2-4 september
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 1 oktober
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, L-P möte, 2 oktober
  • Jämjö kyrka, 22 oktober
  • Nybro Pingstkyrka, Cafékväll, 9 november
  • Minns Du Sången, 19 november (Premiär för Julskivan)
  • Torsås Missionskyrka, 20 november
  • Betel, Nogersund, 3 december
  • Sturkö Folkets Hus, PRO, 15 december
  • Filadelfia, Brömsebro, 17 december

 

 


2010

  • Hasslö Betania, 14 mars
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 20 mars
  • Betel, Nogersund, 4 april
  • Minns Du Sången, 8 maj
  • Fågelmara Missionskyrka, 23 maj
  • Tältmöte, Ledja, 12 juni
  • Trädgårdsmöte, H-L Hartler, Jämjö, 20 juni
  • Tältmöten, Kvillsfors, 25-27 juni
  • Tältmöte, Hasslö, 4 juli
  • Tältmöte, Brömsebro, 9 juli
  • Brunnsparken, Ronneby, 11 juli
  • Senorendagen, 31 juli
  • Sommargården Sommarro, Kisa, 7 augusti
  • Kisa Missionskyrka, 8 augusti
  • Tältmöte, Tvisten, 14 augusti
  • Brofästet, Senoren, 15 augusti
  • Tältmöte, Tvisten, 15 augusti
  • Tältmötesserie, Senoren, 20-22 augusti
  • Tältmötesserie, Senoren, 27-29 augusti
  • Trånget, Hishult, 25 september
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 2 oktober
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, L-P möte, 3 oktober
  • Kullens Missionshus, Sturkö, 21 november
  • Betel, Nogersund, 4 december
  • Minns Du Sången, Missionshuset, 11 december
  • Folkets hus, Sturkö, PRO, 16 december

 

 


2009

  • Minns du sången, Missionshuset, 28 februari
  • Tving, Folkets Hus, 12 mars
  • Älmhult, Ibra, 22 mars
  • Ljungby, Ibra, 22 mars
  • Getnabo, 26 april
  • Kustgården, Senoren, 30 april
  • Minns du sången, Missionshuset, 2 maj
  • Tältmöte, Ledja, 7 juni
  • Tältmötesserie i Kvillsfors, 13-14 juni
  • Olofström, PRO-parken, 27 juni
  • Tältmöte, Brömsebro, 10 juli
  • Lessebo, parken, 24 juli
  • Senorendagen, 25 juli
  • Stora Hammars Missionshus, 25 juli
  • Tältmöte, Torhamn, 26 juli
  • Brofästet, Senoren,16 augusti
  • Tältmötesserie, Senoren, 21-23 augusti
  • Tältmötesserie, Senoren, tillsammans med Bosse&Anita 28-30 augusti
  • Tältmötesserie, Senoren, tillsammans med Bosse&Anita 4-6 september
  • Sturkö Missionshus, 20 september
  • Pingstkyrkan, Nybro, 7 oktober
  • Södra Ljunga, Bygdegård, 10 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 24 oktober
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, LP-möte, 25 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 5 december
  • Sturkö Folkets Hus, PRO-Julfest, 17 december

 

 


2008

 

  • Minns du sången, Missionshuset, 1 mars
  • Mariedalskyrkan, Karlskrona, Sjukhuskyrkan, 30 mars
  • Minns du sången, Missionshuset, 3 maj
  • Fågelmara Missionskyrka, 8 juni
  • Tältmötesserie i Kvillsfors, 14-15 juni
  • Tältmötesserie i Ledja, 28-29 juni
  • Stora Hammars Missionshus, Dan Damsgårds examen, 5 juli
  • Tältmöte, Brömsebro, 6 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 20 juli
  • Senorendagen, 26 juli
  • Tältmöte, Blaklycke, 26 juli
  • Lessebo, parken, 1 augusti
  • Tjurkö kyrka, 2 augusti
  • Pingstkyrkan Nybro, cafékväll, 10 september
  • Sturkö Missionshus, 14 september
  • Minns du sången, Missionshuset, 18 oktober
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, L-P möte, 9 november
  • Hasslö, Betania, 23 november
  • Minns du sången, Missionshuset, 29 november
  • Nogersund, Cafékväll, 6 december
  • Sturkö Folkets Hus, PRO:s julfest, 18 december

 

 


2007

 

  • Minns du sången, Missionshuset, 31 mars
  • Ramdala kyrka, 9 april
  • Gullabo, tältmöte, 2 juni
  • Hasslö, tältmöte, 22 juni
  • Brömsebro, tältmöte, 14 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 22 juli
  • Senorendagen, 28 juli
  • Tvisten, tältmöte, 28 juli
  • Fågelmara, Missionskyrkan, 29 juli
  • Sailet, Karlskrona, 2 augusti
  • Olofström, PRO-parken, 18 augusti
  • Brofästet, Senoren, 19 augusti
  • Senorenteamets 30års jubileum, Missionshuset, 25 augusti
  • Bäckebo, 26 augusti
  • Sturkö Missionshus, 9 september
  • Rödakorset konsert, Sturkö kyrka, 20 oktober
  • Kristianopels kyrka, 21 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 27 oktober
  • Korskyrkan, Lyckeby, 10 november
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, L-P möte, 11 november
  • Ramdala församlingshem, 24 november
  • Gettnabo, 25 november
  • Minns du sången, Missionshuset, 1 december
  • Betel, Nogersund, 8 december
  • Sturkö Folkets Hus, 13 december

 

 


2006

 

  • Nogersund, 4 februari
  • Brömsebro filadelfia, cafékväll, 11 februari
  • Pingstkyrkan, Ekenässjön, 4 mars
  • Minns du sången, Missionshuset, 22 april
  • Korskyrkan, Lyckeby, 23 april
  • Tältmötesserie i Bockara, 19-21 maj
  • Minns du sången, Missionshuset, 27 maj
  • Torsås, tältmöte, 3 juni
  • Tältmötesserie i Kvillsfors, 9-11 juni
  • Senorendagen, 29 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 30 juli
  • Kustgården, Senoren, 1 augusti
  • Sturkö kyrka, 2 september
  • Ramdala kyrka, 10 september
  • Pingstkyrkan Nybro, cafékväll, 13 september
  • Minns du sången, Missionshuset, 30 september
  • LP-möte, Pingstkyrkan Karlskrona. 1 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 3 december
  • Nogersund, Cafékväll, 9 december
  • Sturkö Folkets hus, PRO:s julfest, 14 december

 

 


2005

 

  • Ramdala kyrka, 27 februari
  • Jämjö EFS, 5 mars
  • Minns du sången, Missionshuset, 12 mars
  • Minns du sången, Missionshuset, 9 april
  • Svalliden, Småland, 16 april
  • Kristdala, Småland, 17 april
  • IBRA-möte, Hässleholm, 24 apri
  • IBRA-möte, Simrishamn, 24 april
  • IBRA-möte, Borgholm, Öland, 8 maj
  • IBRA-möte, Södvik, Öland, 8 maj
  • Gullabo, tältmöte, 28 maj
  • Tältmötesserie, Kvillsfors, 3-5 juni
  • Hasslökonferensen, 24-25 juni
  • Brömsebro, tältmöte, 3 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 10 juli
  • Senorendagen, 30 juli
  • Brofästet, Senoren, 21 augusti
  • Sturkö kyrka, 27 augusti
  • IBRA-möte, Ljungby, 11 september
  • IBRA-möte, Kristianstad, 11 september
  • Holmsjö Filadelfia, 17 september
  • Fridhem, Södra kärr, 25 september
  • Minns du sången, Missionshuset, 1 oktober
  • Torsås filadelfia, cafékväll, 16 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 29 oktober
  • LP-möte, Pingstkyrkan Karlskrona, 27 november
  • Minns du sången, Missionshuset, 3 december
  • Folkets hus, Sturkö, PRO:s julfest, 15 december

 

 


2004

 

  • Brömsebro Filadelfia, 25 januari
  • Folkets hus, Eringsboda, 27 januari
  • IBRA-möte, Pingstkyrkan Älmhult, 14 mars
  • IBRA-möte, Pingstkyrkan Ljungby, 14 mars
  • Ramdala kyrka, 21 mars
  • Holmsjö Filadelfia, 24 april
  • Torsås, tältmöte, 29 maj
  • Tvisten, tältmöte, 5 juni
  • Brömsebro, tältmöte, 4 juli
  • Senorendagen, 24 juli
  • Sandviks hamn, Öland, 25 juli
  • Holmsjö hembygdsö, 6 augusti
  • Holmsjö, 7 augusti
  • Brofästet, Senoren, 15 augusti
  • Ulvsmålafestivalen, 22 augusti
  • Minns du sången, Missionshuset, 25 september
  • Pingstkyrkan Nybro, cafékväll, 6 oktober
  • Minns du sången, Missionshuset, 23 oktober
  • LP-möte, Pingstkyrkan Karlskrona, 7 november
  • Eringsboda, 21 november
  • Minns du sången, Missionshuset, 27 november

 

 


2003

 

  • Hasslö 9 februari
  • Tältmöte i Vissefjärda 25 maj
  • Parken i Lyckeby 18 juni
  • Tältmöte i Ledja 27 juni
  • Tältmöte i Brömsebro 11 juli
  • Östersjöfestivalen i Karlshamn 18 juli
  • Cafekväll, Pingstkyrkan Borgholm 23 juli
  • Senorendagen 26 juli
  • Brofästet 10 augusti
  • Tältmöte i Gullabo 10 augusti
  • Tältmötesserie i Kvillsfors 15-17 augusti
  • IBRA-möte i Vrigstad 14 september
  • IBRA-möte i Eksjö 14 september
  • LP-möte i Pingstkyrkan, Karlskrona 9 november
  • Getnabo 16 november
  • IBRA-möte i Södvik 23 november
  • IBRA-möte i Borgholm 23 november

 

 


2002

 

  • Baptistkapellet, Sturkö. 20 januari
  • Korskyrkan, Lyckeby 24 februari
  • Mötesserie i Kvillsfors 16-17 mars
  • Församlingshemmet, Sturkö (med DragspelsOlle) 23 mars
  • Mötesserie i Rosenfors medborgarhus, Mörlunda 5-7 april
  • Mötesserie i Smältebro, Oskarshamn 20-21 april
  • Filadelfia, Brömsebro 20 maj
  • Invigning av Rastplats, brofästet Senoren 24 maj
  • Jämjö marknad 25 maj
  • Tältmöte i Ledja 1 juni
  • Tält i Blaklycke 15 juni
  • Brofästet 23 juni
  • Senorendagen 27 juli
  • Hembygdsön, Holmsjö 11 augusti
  • Tältmöte i Fur 11 augusti
  • Tältmötesserie i Kvillsfors 16-18 augusti
  • Hällaryd 21 augusti
  • Teamet firar 25-årsjubileum i Missionshuset 21 september
  • Jubileumskonsert i Missionshuset 22 september
  • LP-möte i Pingstkyrkan, Karlskrona 13 oktober

 

 


2001

 

  • Kullens Missionshus, Sturkö. 20 januari
  • Tältmötesserie i Rosenfors, Mörlunda 25-27 maj
  • Friluftsmöte i Bockara 27 maj
  • Kristianopels kyrka 25 juli
  • Tältmöte i Fur 4 augusti
  • Tältmötesserie i Kvillsfors 10-12 augusti
  • Sion i Gullabo 9 september
  • Mörlunda 12-14 oktober
  • Pingstkyrkan, Karlskrona 21 oktober

 

 


2000

  • Lasarettet 12 Februari
  • Olofström 26 Mars
  • Västraportkyrkan Kalmar 15 April
  • Smältebro 15-16 April
  • Östergården 21 April
  • Fågelmara Missionskyrka 7 Maj
  • Kustgården Senoren 20 Maj
  • Tältmöte i Blaklycke 17 Juni
  • Hoglands Park Karlskrona 6 Juli
  • Högsbymötet 8-9 Juli
  • Östersjöfestivalen i Karlshamn 21 Juli
  • Tältmöte i Gullabo 11 Augusti
  • Hembygdsön i Holmsjö, Tältmöte i Fur 13 Augusti
  • Lars Haraldsson i Missionshuset Senoren 22 September – 1 Oktober
  • Holmsjö 22 Oktober
  • Lasarettet avd. 43, 37 + Psykgeriatrik 11 November
  • Fridlevstad 22 November

 

 


1999

  • Sturkö 20 Januari
  • Östergården 2 April
  • Hasslö 18 April
  • Smältebro 30 April
  • Tältmöte i Torsås 26 Juni
  • Kristianopels kyrka 6 Juli
  • Tältmöte i Torhamn 9 Juli
  • Tältmöte i Brömsebro 10 Juli
  • Hoglands Park Karlskrona 5 Augusti
  • Hembygdsön i Holmsjö och Tältmöte i Fur 8 Augusti
  • Tältmöte i Gullabo 14 Augusti
  • Horsaryd 22 Augusti
  • Lasarettet avd. 43 + Psykgeriatrik 11 September
  • Sturkö 17 September
  • Tvisten 18 September
  • Cafékväll i Nybro 14 Oktober
  • Halltorp 21 November
  • Östergården 15 December

 

 


1998

  • Belganet 18 Januari
  • Missionshuset Senoren Olle Andersson 24 Mars – 5 Maj
  • Belganet 30 April
  • Hammarbygården, Jämjö 1 Juni
  • Hembygdsön i Holmsjö 7 Juni
  • Möcklöbrons invigning 13 Juni
  • Västra Gård Midsommarfirande 19-20 Juni
  • Högsbymötet 27-28 Juni
  • Kristianopels Kyrka 4 Juli
  • Tältmöte i Brömsebro 5 Juli
  • Hoglands Park Karlskrona 6 Augusti
  • Tältmöte i Gullabo 16 Augusti
  • Ryssbymötet 23 Augusti
  • Halltorp 10-11 Oktober
  • Cafékväll i Nybro 15 Oktober
  • Oskarshamn 7 November
  • Smältebro 8 November
  • Lasarettet avd. 43, 37 14 November
  • Fridhem 15 November
  • Fågelmara Missionskyrka Höstkonferens 21 November
  • Södra Kärr 22 November

 

 


1997

  • Korskyrkan Lyckeby 28 Februari
  • Smältebro 28 -30 Mars
  • Jämjö Kyrka 31 Mars
  • Olsängsgården 1 Juni
  • 20-årsjubileum i Missionshuset 8 Juni
  • Hoglands Park Karlskrona 24 Juli
  • Tältmöte i Brömsebro 26 Juli
  • Olofström 9-10 Augusti
  • Tältmöte i Gullabo 17 Augusti
  • Fågelmara Missionskyrka 14 September
  • Lasarettet Avd. 43 25 Oktober

 

 


1996

  • Östergården, 1 Januari
  • Blomstermåla, 6 januari
  • Sturkö församlingshem, 24 januari
  • Hammarbygården, Jämjö, 27 april
  • Vallby Missionskyrka, 4 maj
  • Attanäs Missionshus, 19 maj
  • Torsås, tältmöte, 29 juni
  • Vrigstad, tältmöte, 5 juli
  • Brömsebro, tältmöte, 13-14 juli
  • Vrigstad, tältmöte, 20-21 juli
  • Hoglands park, Karlskrona, 1 augusti
  • Gullabo, tältmöte, 10 augusti
  • Rödeby, tältmöte, 18 augusti
  • Missionshuset, Senoren, mötesserie, 2-6, 9-13 oktober
  • Bergkvara, Fridhem, 27 oktober
  • Pingstkyrkan Karlskrona, 24 november
  • Hasslö Betania, 1 december

 

 


1995

  • Sturkö, 22 januari
  • Fridlevstad, 14 mars
  • Jämjö Filadelfia, 1 april
  • Jämjö kyrka, 1 april
  • Tuna, 21 april
  • Bergkvara, Fridhem, 23 april
  • Östergården, 25 maj
  • Vissefjärda, 27 maj
  • Torsås, tältmöte, 24-25 juni
  • Högsby Missionskyrka, 1-2 juli
  • Kristianopels kyrka, 14 juli
  • Brömsebro, tältmöte, 15-16, 30 juli
  • Jämjö, ekumeniska tältmöten, 3, 11 augusti
  • Gullabo, tältmöte, 13 augusti
  • Lasarettet avd. 43, 16 september
  • Vissefjärda, 29 oktober
  • Ramdala kyrka, 26 november

 

 


1994

  • Ryssby, 24 april
  • Östergården, 12 maj
  • Nybro, 25 maj
  • Jämjö marknad, 28 maj
  • Tuna, tältmöte, 3-5 juni
  • Korrö, 24 juni
  • Sturkö, tältmöte, 29 juni
  • Kristianopels kyrka, 7 juli
  • Brömsebro, tältmöte, 23-24 juli
  • Senorendagen, 30 juli
  • Holmsjö, hembyggdsön, 31 juli
  • Hoglands park, Karlskrona, 11 augusti
  • Holmsjö, tältmöte, 12 augusti
  • Gullabo, tältmöte, 13 augusti
  • Karlshamn, tältmöte, 20 augusti
  • Lasarettet avd. 42-43 24 september
  • Vallby Missionskyrka, 30 oktober

 

 


1993

  • Sturkö, 30 januari
  • Fågelmara Missionskyrka, 27 februari
  • Olsängsgården, 6 mars
  • Missionshuset, Senoren, 21 mars
  • Snarås, 26-28 mars
  • Snarås, 30 april, 1-2 maj
  • Jämjö marknad, 22 maj
  • Bromölla Pingstkyrka, 31 maj
  • Häralsbäck, 5-6 juni
  • Missionshuset, Senoren, 18 juni
  • Korrö, 25 juni
  • Sturkö, tältmöte, 30 juni
  • Hasslö kyrka, 4 juli
  • Halltorp, tältmöte, 9-11 juli
  • Torhamns marknad, 10 juli
  • Kristianopel, hamnfest, 1 augusti
  • Gullabo, tältmöte, 13 augusti
  • Ljungby, 14 augusti
  • Wämöparken, Karlskrona, hembygdens dag, 15 augusti
  • Jämjö, ekumeniskt tältmöte, 13 augusti
  • Vallby Missionskyrka, 6 november
  • Lasarettet avd. 42-43, 13 november
  • Skrävle församlingshem, 19 december

 

 


1992

  • Vallby Missionskyrka, 1 januari
  • Jämjö EFS, 7 mars
  • Osby Missionskyrka, 8 mars
  • Lasarettet avd. 42-43, 4 april
  • Smyrna i Smältebro, Oskarshamn, 1-3 maj
  • Madesjöhemmet, Nybro, 9 maj
  • Kustgården, Senoren, 23 maj
  • Jämjö marknad, 30 maj
  • Sturkö, tältmöte, 24 juni
  • Hoglands park, Karlskrona, 25 juni
  • Högsby möte, 27-28 juni
  • Kristianopels kyrka, 2 juli
  • Halltorp, tältmöten, 3-5 juli
  • Hasslö kyrka, 12 juli
  • Timmersdala-konferensen, 18 juli
  • Tjurkö kyrka, tillsammans med Donald Bergagård, 24-25 juli
  • Marknad i Leksand, 30 juli
  • Kämpudden, Dala-Järna, 30 juli – 2 augusti
  • Brömsebro filadelfia, 27 september
  • Lasarettet avd. 42-43, 17 oktober
  • Nybro, dagcenter, 15 november
  • Jämjö Filadelfia, 21 november
  • Torsås Filadelfia, 22 november
  • Ramdala kyrka, julkonsert, 20 december

 

 


1991

  • RIA i Kalmar, 31 mars
  • IOGT-lokalen, Karlskrona, 9 maj
  • Tjurkö kyrka, 12 maj
  • Holmsjö, tältmöten, 26-30 juni
  • Sturkö, tältmöte, 3 juli
  • Kristianopels kyrka, 4 juli
  • Halltorp, tältmöte, 5 juli
  • Fisktorget, Karlskrona, 11 juli
  • Stockebykonferensen, Söderköping, 3 augusti
  • Kristianopel, hamnfest, 4 augusti
  • Gullabo, tältmöten, 9-11 augusti
  • Ramdala kyrka, tillsammans med Yngve Lidström, 24 november
  • Östergården, Karlskrona, 30 november

 

 


1990

  • PRO, Rödeby församlingshem, 10 januari
  • Lasarettet avd. 43-45, 24 februari
  • Holmsjö Filadelfia, 10-11 mars
  • Kristdala, 30 april
  • Myresjö, tältmöten, 19-20 maj
  • Torhamns kyrka, 24 maj
  • Sturkö, tältmöte, 27 juni
  • Högsby möte, 30 juni – i juli
  • Kämpudden, Dala-Järna, 12-15 juli
  • Kristianopels kyrka, 19 juli
  • Södra kärr, 22 juli
  • Fisktorget, Karlskrona, 2 augusti
  • Hembygdsön, Holmsjö, 12 augusti
  • Ramdala, tältmöte, 22-23 augusti
  • Allianskyrkan, Svalliden. 6-7 oktober
  • Lasarettet avd. 36-37, 20 oktober
  • Allianskyrkan, Myresjö, 2-4 november
  • Ramdala Kyrka, Julkonsert, 16 december

 

 


1989

  • RIA, Kalmar, IOGT-lokalen, 1 januari
  • Önskesångernas kväll, Missionshuset, Senoren, 6 januari
  • Frälsningsarmén, Ljungby, 25 februari
  • Betel, Olofström, 26 februari
  • Missionshuset, Senoren, 15 april
  • Hasslö kyrka, 7 juni
  • Holmsjö, tältmöten, 9-11 juni
  • Hembygdsön, Holmsjö, 11 juni
  • Torsås, tältmöte, 22 juni
  • Fårbo, Västra gård, Midsommarfirande, 23 juni
  • Sturkö, tältmöte, 28 juni
  • Södra Kärrs fritidsgård, 2 juli
  • Virserum, Klippan, 8 juli
  • Kristianopels kyrka, 19 juli
  • Missionshuset, Senoren, 30 juli
  • Reftelä sommarhem, 5 augusti
  • Horda Missionskyrka, 6 augusti
  • Fisktorget, Karlskrona, 10 augusti
  • Gullabo, tältmöten, 12-13 augusti
  • Sommarkväll på Mariagården, Lyckeby, 23 augusti
  • Lasarettet avd. 41-42, 2 september
  • Kustgården, Senoren, 2 september
  • Mariagården, Lyckeby, Bröd till bröder-konsert, 5 november
  • Ramdala kyrka, 19 november

 

 


1988

  • Önskesånger i Missionshuset, Senoren, 13 februari
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, 21 februari
  • Allianskyrkan i Svalliden, 12-13 mars
  • Gullabo Sion, 20 mars
  • Allianskyrkan i Skillingaryd, 25-27 mars
  • Folkets hus, Skruv, 3 april
  • Valborgsmässofirande, Kristdala, 30 april
  • Missionskyrkan, Kristdala, 1 maj
  • Kupolen, Torsås, 15 maj
  • Kristianopels hamn, Eriksgatan, 18 maj
  • EFS-gården, Påryd, 4 juni
  • Tältmöte, Gullabo, 12 juni
  • Filadelfia, Torsås, 17 juni
  • Ungdomsgården Västersol, Värnamo, 18 juni
  • Missionskyrkan, Rydaholm, 19 juni
  • Gården Sjöholmen, Rydaholm, 19 juni
  • Fisktorget, Karlskrona, Kristen Sommarkväll, 30 juni
  • Missionskyrkan, Högsby möte, Högsby, 2-3 juli
  • Kristianopels kyrka, 6 juli
  • Ungdomsgården Sundet, Lagan, 9 juli
  • Hembygdsön, Holmsjö, 10 juli
  • Torhamns marknad, 15 juli
  • Ekumeniskt tältmöte i Lyckeby, 6 augusti
  • Kristen sommarkväll, Stora Hammar, 12 augusti
  • Mjällby kyrka, 14 augusti
  • Tältmlte, Fur, 14 augusti
  • Torget, Ronneby, 27 augusti
  • Pingstkyrkan, Ronneby, 27 augusti
  • Fågelmara Missionskyrka, 24 september
  • Rydaholm, spelning på utescen samt i Missionskyrkan, 1 oktober
  • Mariagården, Lyckeby, Bröd till bröder-konsert, 15 oktober
  • Ramdala kyrka, 23 oktober
  • Servicehuset Fregatten, Karlskrona, 2 november
  • Holmsjö Filadelfia, 5 november
  • Hovmantorp, 4 december
  • Linneryd, 4 december
  • Lyckeby medborgarhus, julkonsert, 18 december

 

 


1987

  • Inspelning, Musikhuset, Lagan, 13-15 februari
  • Inspelning, Musikhuset, Lagan, 20-22 februari
  • Inspelning, Musikhuset, Lagan, 2 mars
  • Mötesserie i Missionshuset, Senoren, 28 mars
  • Betel, Olofström, 4 april
  • Korskyrkan, Lyckeby, 20 april
  • Servicehuset af Klint, 25 april
  • Hasslö kyrka, 26 april
  • Önskesånger i Missionshuset, Senoren, 3 maj
  • Madesjöhemmet, Nybro, 10 maj
  • Pingstkyrkan, Nybro, 10 maj
  • Gökaskratt camping, Hovmantorp, 14 juni
  • Midsommarfirande, Skillingaryd, 19-20 juni
  • Tältmöte i Blaklycke, Jämjö, 25 juni
  • Kalmar Missionskyrka, 26 juni
  • Hoglands park, Karlskrona, 28 juni
  • Finland, 30 juni – 13 juli
  • Hembygdsön i Holmsjö, 16 juli
  • Kämpudden, Dala-Järna, 23-26 juli
  • Kafé-öppet på Hjortsbergagården, 7 augusti
  • Ryssby-mötet, Missionskyrkan, Ryssby, 8 augusti
  • Ryssby-mötet, hembygdsparken, Ryssby, 9 augusti
  • Ekumenisk tältkampanj, Lyckeby, 12 augusti
  • Stora Hammars Metodistförsamling, 14 augusti
  • Tältmöte, Gullabo Pingstförsamling, 15 augusti
  • Ekumenisk gudstjänst, Mjällby, 16 augusti
  • Tältmöte Rödeby Filadelfia, 22 augusti
  • Hälleviks Missionsförsamling, 20 september
  • Fågelmara Missionskyrka, 10 oktober
  • Önskesånger i Missionshuset, Senoren, 8 november

 

 


1986

  • Kallinge, 19 januari
  • Fågelmara Missionskyrka, 22 januari
  • Ryd, 23 januari
  • Önskesångernas kväll i Missionshuset, Senoren, 9 mars
  • EFS-gården, Timmernabben, 14-16 mars
  • Ronneby Missionskyrka, 5 april
  • Hasslö Betania, 6 april
  • Inspelning, Lagan, (Olsängskassetten), 7 april
  • Fängelset, Karlskrona, 12 april
  • Önskesångernas kväll i Missionshuset, Senoren, 20 april
  • Kustgården, Senoren, 30 april
  • Östergården, Karlskrona, 3 maj
  • Sjöholmen och Allianskyrkan i Rydaholm, 17-18 maj
  • Nogersund, 24 maj
  • Olofström, 18 juni
  • Korrö, Midsommarfirande, 20 juni
  • Hembygdsön, Holmsjö, 28-29 juni
  • Horsaryd, 4 juli
  • Lagan, Sundet, 5-6 juli
  • Kristianopels kyrka, 8 juli
  • Hoglands park, Karlskrona, 10 juli
  • Halltorp, 12-13 juli
  • Timmernabben, campingen och pingstkyrkan, 19-20 juli
  • Kämpudden, samt sångstunder i samhället, Dala-Järna, 22-27 juli
  • Kristianopels kyrka, 29 juli
  • Kröngården, 9-10 augusti
  • Tältmöte, Karlshamns pingstförsamling, 13 augusti
  • Tältmöte, Gullabo, 15-17 augusti
  • Nottastugan, 17 augusti
  • Jämjö kyrka, 30 augusti
  • Önskesångernas kväll i Missionshuset, Senoren, 20 september
  • Karlshamns Missionskyrka, Missionsdagen, 21 september
  • Fribaptisternas konferens Munkaskog, Habo, 11-12 oktober
  • Siljansnäs, 1-2 november
  • Laksnäs, 2 november
  • Rättviks Missionskyrka, 2 november

 

 


1985

  • Inspelning, ”En sång om glädje och frid”, Fjälkinge, 11-13 januari
  • Inspelning, ”En sång om glädje och frid”, Fjälkinge, 19-20 januari
  • Inspelning, ”En sång om glädje och frid”, Fjälkinge, 8-9 februari
  • Mönsterås Missionskyrka, 27 januari
  • Ryds brunn, 10 februari
  • Fågelmara Missionskyrka, 16 februari
  • Högsby Missionskyrka, 2-3 mars
  • Fågelfors, 3 mars
  • Mönsterås Pingstkyrka, 22-24 mars
  • Listerkyrkan, 30 mars
  • Fängelset, Karlskrona, 6 april
  • Tving, 7 april
  • Fårbo, 12-13 april
  • Misterhults servicehus, 13 april
  • Mörtfors, 14 april
  • Folkets hus, Blankaholm, 14 april
  • Hallabro, 21 april
  • Jämjö EFS, 30 april
  • Skotteksgården, Ulricehamn, 4-5 maj
  • Missionskyrkan, Ulricehamn, 5 maj
  • KDS, Jändelskolans matsal, 13 maj
  • Gökotta i Mariedalskyrkan, Karlskrona, 16 maj
  • Frälsningsarmén, Kalmar, 18 maj
  • Belganet, 19 maj
  • Bygdegården i Linneryd, 27 maj
  • Gullberna, 1 juni
  • Torhamns kyrka, 2 juni
  • Mönsterås Pingstkyrka, 7-9 juni
  • Snarås, 15-16 juni
  • Midsommarfirande i Skillingaryd, 21 juni
  • Gården Sjöholmen i Rydaholm, 22 juni
  • Vannebergamötet, 23 juni
  • Horsaryd, 28 juni
  • Ryd, 29 juni
  • Lyckeby marknad, 30 juni
  • Blaklycke, Jämjö, 3 juli
  • Västerportkyrkan, Kalmar, 5 juli
  • Bredasjöns festplats, Holmsjö, 6-7 juli
  • Kristianopels kyrka, 11 juli
  • Virserum, Klippan, 13-14 juli
  • Virserum, Missionskyrkan, 14 juli
  • Falkvikskyrkan, Sölvesborg, 18 juli
  • Tältmöte, Olsäng, 19 juli
  • Ulvasjömåla, 3-4 augusti
  • Tältmöte, Ronneby pingstförsamling, 9 augusti
  • Tältmöte, Gullabo, 11 augusti
  • Tältmöte, Nybro Pingstförsamling, 1 september
  • Mörrums frikyrkoförsamling, 14 september
  • Sölvesborgs Missionskyrka, 15 september
  • Mönsterås Metodistkyrka, 5 oktober
  • Fridhem, 2 november
  • Attanäs, 3 november
  • Pingstkyrkan i Olofström, DKSN, 9 november
  • Pingstkyrkan i Karlshamn, DKSN, 10 november
  • Församlingshemmet i Sölvesborg, DKSN, 15 november
  • Möllebackskyrkan, Karlskrona, DKSN, 16 november
  • Pingstkyrkan, Ronneby, DKSN, 17 november

 

 


1984

  • Rehabiliteringshemmet Ryds brunn, 8 januari
  • Fängelset, Karlskrona, 14 januari
  • ÖM, Hallabro, 22 januari
  • Pingstkyrkan, Karlshamn, 29 januari
  • Sturkö Missionskyrka, 11 februari
  • Madesjöhemmet, Nybro, 10 mars
  • Missionskyrkan, Svalliden, 10-11 mars
  • Frälsningsarmén, Karlskrona, 17 mars
  • Kristdala Missionsförsamling, 24-25 mars
  • Bråbo Missionsförsamling, 25 mars
  • EFS Ungdomsgård, Timmernabben, 31 mars
  • Bergkvara kyrka, 13 april
  • Linneryds Missionsförsamling, 22 april
  • Nybro Missionskyrka, 5-6 maj
  • Hälleberga kyrka, 5 maj
  • Bäckebo Missionsförsamling, 22 april
  • Vårkonferens på Kustgården, Senoren, 26-27 maj
  • Tältmöten i Påryd, 2-3 juni
  • Konferensmöten i Ekenäs, Finland, 8-10 juni
  • Möteskampanj i Karis Missionsförsamling, Finland, 11-14 juni
  • Sångstunder på gågatan och torget i Karis, Finland, 11-13 juni
  • Barnmöten i Karis, Finland, 13-14 juni
  • Midsommarfest i Baggetorp, 22 juni
  • Logmöte på midsommardagen Baggetorp, 23 juni
  • Tältmöte i Blaklycke, Jämjö, 29 juni
  • Holmsjö festplats, 30 juni
  • Holmsjö festplats, 1 juli
  • Tältmöten i Halltorp, 6-8 juli
  • Hembygdens dag i Söderåkra, 8 juli
  • Torhamns marknad, 13 juli
  • Stockholmsbergets ungdomsgård, Oskarshamn, 14 juli
  • Degerberga marknad, 15 juli
  • Hoglands park, Karlskrona, 18 juli
  • Västerportskyrkan, Kalmar, 20 juli
  • Fiskehamnsfesten, Sturkö, 22 juli
  • Fisketävling O-ringen, 5-dagars, Saltö fiskhamn, Karlskrona, 24 juli
  • Skotteksården, Ulricehamn, 28-29 juli
  • Tältmötesserie i Snarås, 3-5 augusti
  • Tältmötesserie i Snarås, 10-12 augusti
  • Tältmötesserie i Tollarp, 17-19 augusti
  • Tältmöte i Ramdala, 25 augusti
  • Tältmöte i Svalliden, 1 september
  • Urshults handikappförening, Tingsryd, 8 september
  • Korsvägens Missionsförsamling, 14-16 september
  • Missionsdagen i Kallinge, 23 september
  • KDS-auktion, Holmsjö, 23 november
  • Sturkö Missionsförsamling, 9 december

 

 


1983

  • Bengts Elektriska 25-årsjubileum, Felix i Fågelmara, 8 januari
  • Tvistens FBT-Församling, 9 januari
  • EFS, Norrköping, 5-6 februari
  • EFS, Åtvidaberg, 6 februari
  • Hasslö Betania, 19 februari
  • Sturkö Baptistförsamling, 20 februari
  • Statskyrkan i Linneryd, 27 februari
  • Lenhovda ÖM-församling, 5-6 mars
  • Alstermo ÖM-församling, 6 mars
  • Ekumenisk kampanj i Torsås bygdegård, 18-20 mars
  • Fårbo ELIM-församling, 25-27 mars
  • Figgeholms servicehus, 26 mars
  • Skubbebo Missionshus, 9 april
  • Konsumföreningens jubileum, Felix, Fågelmara, 9 april
  • ÖM:s årskonferens, Folkets hus, Eringsboda, 10 april
  • Fridhems Missionsförsamling, 16 april
  • EFS Jämjö, 17 april
  • Hallabro ÖM-församling, 23 april
  • Nättraby kyrka, 24 april
  • Valborgsmässofirande på Kustgården, Senoren, 30 april
  • Kristdala Missionsförsamling, 13-15 maj
  • Bråbo Missionsförsamling, 15 maj
  • Vi-över-60-lägret på Kustgården, Senoren, 2 juni
  • Tältmöte i Fjärdsjömåla, 4 juni
  • Filadelfia, Brömsebro, 5 juni
  • Kröngården i Vimmerby, 11-12 juni
  • Missionsförsamlingen i Södra vi, 12 juni
  • Servicehemmet Eken, Vimmerby, 12 juni
  • Midsommarfest i Baggetorp, 24-25 juni
  • Stockholmsbergets ungdomsgård, Oskarshamn, 25 juni
  • Missionshuset, Påskallavik, 26 juni
  • Timmernabben-konferensen, 1-3 juli
  • Missionsförsamlingen i Närpes, Finland, 9 juli
  • Scoutläger, Sundom, Finland, 10 juli
  • Missionsförsamlingen i Kvevlax, Finland, 10 juli
  • Missionsförsamlingen i Karis, Finland, 12-14, 17 juli
  • Gågatan i Karis, Finland, 13 juli
  • Badplatsen i Ekenäs, Finland, 14 juli
  • Statskyrkan i Karis, Finland, 16 juli
  • Missionsförsamlingen i Ekenäs, Finland, 17 juli
  • Tältmöte i Blaklycke, Jämjö, 27 juli
  • Järnforsens ungdomsgård, 30 juli
  • Virserums Missionskyrka, 31 juli
  • Virserums sommarhem, 31 juli
  • Tältkampanj i Svalliden, 5-7 augusti
  • Tältmöte i Gullabo, 10 augusti
  • Tältkampanj i Olofström, 13-14 augusti
  • Tältkampanj i Svalliden, 19-21 augusti
  • Tältkampanj i Åhus, 26-28 augusti
  • Furuboda ungdomsgård, 28 augusti
  • Missionshuset, Senoren, 2-4 september
  • Truseryds Missionsförsamling, 25 september
  • Fågelmara Missionskyrka, 25 september
  • Halahults bygdegård, 1 oktober
  • Filadelfia, Holmsjö, 7-9 oktober
  • Ramdala medborgarhus, 14 oktober
  • Åseda Missionsförsamling, 15-16 oktober
  • Emmaboda ÖM-församling, 16 oktober
  • Frälsningsarmén i Ronneby, 21 oktober
  • EFS, Sturkö, 22 oktober
  • Betel, Karlshamn, 23 oktober
  • EFS, Ljungbyholm, 29 oktober
  • Smynakyrkan i Oskarshamn, 4-6 november
  • Smältebro HF-församling, 6 november
  • Pensionärsträff, Mörlunda, 12 november
  • Mörlunda HF-församling, 12-13 bovember
  • Mörlunda ålderdomshem, 13 november
  • Salem, Lyckeby, 19 november
  • KDS julaution, Lyckeby församlingshem, 25 november
  • Missionsförsamlingen i Mörrum, 26 november
  • Filadelfia, Brömsebro, 11 december

 

 


1982

  • Maranata, Horsaryd, 9 januari
  • Missionsförsamlingen i Belganet, 24 januari
  • Fågelmara Missionsförsamling, 30 januari
  • Karlshamns Missionskyrka, 6 februari
  • PRO, Lyckeby medborgarhus, 14 februari
  • Inspelning, Radio Blekinge, 19 februari
  • Hallabro, Fridhem, 20 februari
  • Torsås Missionskyrka, 21 februari
  • Salem, Lyckeby, 27 februari
  • Hörselfrämjandet, Karlskrona, 1 mars
  • Missionshuset i Ölvingstorp, 14 mars
  • Kalmar fängelse, 14 mars
  • Hörby Missionskyrka, 21 mars
  • Sturkö församlingshem, födelsedagsfest, 27 mars
  • Tvings Missionshus, 28 mars
  • Tvistens Fribaptistförsamling, 4 april
  • Elimkyrkan, Tingsryd, 9 april
  • Missionskyrkan, Bräkne-Hoby, 12 april
  • Stiftelsen Hemmet, Karlskrona, 17 april
  • Älmeboda Missionshus, 18 april
  • Hovmantorps Missionskyrka, 18 april
  • Skubbebo Missionshus, 24 april
  • Truseryds Missionshus, 25 april
  • Sturkö baptistförsamling, 2 maj
  • Musik i Blekinge, 3,7 maj
  • Folkets hus, Sturkö, 29 maj
  • Korskyrkan, Lyckeby, 31 maj
  • Tältmöte i Fjärdsjömåla, 5 juni
  • Tältmöte i Påryd, 6 juni
  • Kröngården i Vimmerby, 25-26 juni
  • Missionskyrkan i Vimmerby, 26 juni
  • Missionskyrkan i Högsby, 27 juni
  • Timmernabbens konferens, 29 juni – 4 juli
  • Mönsterås sjukhem, 30 juni
  • Mönsterås ålderdomshem, 1 juli
  • Ålems ålderdomshem, 2 juli
  • Tältmöte, EFS, Jämjö, 7 juli
  • Tältkampanj, EFS Hörvik, 9-11 juli
  • Torget, Sölvesborg, 10 juli
  • Kristianopels kyrka, 15 juli
  • Gullabo hembygdsfest, 18 juli
  • Björkenäs camping, 23 juli
  • Logmöte, Linneryd, 25 juli
  • Hovmantorps camping, 25 juli
  • Sommarhemmet i Älmhult, 31 juli
  • Missionskyrkan, Älmhult, 1 augusti
  • Tältkampanj i Ulvasjömåla, 4-8 augusti
  • Tältkampanj i Tollarp, 13-15 augusti
  • Tältmöte i Söderåkra, 19 augusti
  • SMU Sommarhem, Nybrostrand, 21-22 augusti
  • Missionskyrkan i Trelleborg, 22 augusti
  • Tältmöte i Säby, 25 augusti
  • Torsås Center-kvinnor, Bygdegården i Torsås, 4 september
  • Missionskyrkan i Mörrum, 4 september
  • Alliansmissionen i Svalliden, 11-12 september
  • Betel, Tuna, 12 september
  • Hällaryds Missionsförsamling, 26 september
  • Karlshamns Missionsförsamling, 26 september
  • Berga Missionsförsamling, 2-3 oktober
  • Ruda Missionsförsamling, 3 oktober
  • Belganets Missionsförsamling, 10 oktober
  • Korskyrkan i Lyckeby, 17 oktober
  • Missionshuset, Senoren, 23 oktober
  • Helgelseförbundet, Oskarshamn, 5-7 november
  • Smältebro HF, 6 november
  • Ringamåla EFS, 20 november
  • PRO Ramdala, 21 november
  • Bräkne-Hoby Missionsförsamling, 27 november
  • Filadelfia, Olofström, 28 november
  • Fågelmara Missionsförsamling, 4 december
  • Jämjö Filadelfia, 11 december
  • Söndagsskolans julfest, Missionshuset, Senoren, 25 december

 

 


1981

  • Inspelning till ”Nygammalt”, Cirkus Djurgården, Stockholm, 13 januari
  • Blekinge diabetikerförening, Karlskrona, 21 januari
  • Brömsebro Missionsförsamling, 31 januari
  • Senorens Baptistförsamling, 6 februari
  • Hallabro ÖM, 21 februari
  • Fridhems Missionsförsamling, 1 mars
  • Sturkö Baptistförsamling, 7 mars
  • Ronneby Missionskyrka, 14 mars
  • Blekinge diabetikerförenins årsmöte, Ron, Ronneby, 15 mars
  • Sturkö Missionsförsamling, 21 mars
  • Templet, Hasslö, 22 mars
  • Brömsebro Missionsförsamling, 28 mars
  • Tvings Missionsförsamling, 29 mars
  • Nygammalt i TV, 3 april
  • Bräkne-Hoby Missionsförsamling, 5 april
  • Fängelset, Karlskrona, 9 april
  • Borgholms Missionskyrka, 11-12 april
  • Pingstkyrkan, Karlskrona, 20 april
  • Hörselfrämjandet, Karlskrona, 27 april
  • Karlskrona diakoniförenings årsmöte, 28 april
  • Ungdomsborgen, Taberg, 2 maj
  • Tabergs Missionskyrka, 3 maj
  • Skolbasar, Folkets hus, Sturkö, 9 maj
  • Eringsboda ÖM, 10 maj
  • Huaröds Missionsförsamling, Tollarp, 16 maj
  • Ovesholms Missionsförsamling, Tollarp, 17 maj
  • Dynekärrs Missionsförsamling, 24 maj
  • EFS Bibelkonferens, Skenäs Ungdomsvårdskola, Ö. Husby, Vikbolandet, 27-31 maj
  • Fågelmara Missionskyrka, 13 juni
  • Kämpudden, Dala-Järna, 19 juni
  • Nås festplats, 19 juni
  • Gålsjö Missionsförsamling, Askersund, 21 juni
  • Tältmöte i Holmsjö, 27 juni
  • Wämö-karusellen, Karlskrona, 29 juni
  • Tältmötesserie i Hörvik, 3-5 juli
  • Torhamns kyrka, 11 juli
  • Hoglands park, Karlskrona, 15 juli
  • Stora Hammars Metodistförsamling, 18 juli
  • Tältmöte, Olsängsgården, 24 juli
  • Tältmöte, Blaklycke, Jämjö, 25 juli
  • Tingsryds marknad, 27 juli
  • Åseda Ungdomsgård, 1 augusti
  • Åseda Missionskyrka, 2 augusti
  • Friluftsmöte, Drageryd, Högsby, 2 augusti
  • Forserums marknad, 15 sugusti
  • Tältmöte, Forserum, 15 augusti
  • Nässjö Missionsförsamling, 16 augusti
  • Älmhults Sommarhem, 22 augusti
  • Älmhults Missionskyrka, 23 augusti
  • Knisslinge Marknad, 23 augusti
  • Tältmöte, Knisslinge, 23 augusti
  • RIA, Karlskrona, 3 september
  • Blåbandsföreningen, Nättraby kyrka, 5 september
  • Tohamns Filadelfia, 13 september
  • Pensionärsföreningen, Lyckeby medborgarhus, 16 september
  • Ödemåla Missionsförsamling, 20 september
  • Fagereke Missionsförsamling, Torsås, 20 september
  • Mariedalskyrkan, Karlskrona, 26 september
  • Karlshamns Baptistkyrka, 27 september
  • Truseryds Missionsförsamling, 3 oktober
  • Tvings Missionsförsamling, 4 oktober
  • Sturkö Missionskyrka, 10 oktober
  • Kristen lördagskväll, Missionshuset, Senoren, 17 oktober
  • Kallinge Missionsförsamling, 18 oktober
  • Pensionärsföreningen, Ramdala medborgarhus, 21 oktober
  • Kvinnoklubbens basar, Folkets hus, Torsås, 23 oktober
  • Hallabro ÖM, 24 oktober
  • Sturkö Baptistförsamling, 14 november
  • Pensionärsföreningen, Rödeby-skolan, 17 november
  • EFS, Norra Tång, 22 november
  • Kristianopels kyrka, 22 november
  • Hoglands Park, Karlskrona, 28 november
  • Gullberna sjukhus, 6 december
  • Torhamns julmarknad, 12 december
  • Fridhems Missionsförsamling, 12 december
  • Fängelset, Karlskrona, 16 december
  • ICA-hallen, Senoren, 19 december
  • Söndagskolans julfest, Missionshuset, Senoren, 25 december
  • Nyårsvaka, Metodistkyrkan, Karlskrona, 31 december

 

 


1980

  • Ronneby RIA, Värmestugan, 4 januari
  • Hammarbygården, Jämjö, 13 januari
  • Fridhems Missionsförsamling, 19 januari
  • Ronneby RIA, Folkets hus, 28 januari
  • Frälsningsarmén, Ronneby, 10 februari
  • Rickarums Missionsförsamling, 16 februari
  • Skärhus Missionsförsamling, 17 februari
  • Hasslö Maranata, 9 mars
  • Salem, Lyckeby, 22 mars
  • Bräkne-Hoby Missionsförsamling, 23 mars
  • Backaryds Pingstförsamling, 29 mars
  • Sturkö Baptistförsamling, 7 april
  • Fridhems Missionsförsamling, 12 april
  • Sångstund i Backaryd, 19 april
  • Skubbebo Missionsförsamling, 23 april
  • Valje Rehabiliteringshem, 26 april
  • Sturkö Missionskyrka, 27 april
  • Kristianopels Missionsförsamling, 10 maj
  • Betel, Ronneby, 26 maj
  • Vi-över-60-lägret, Kustgården, Senoren, 6 juni
  • Tältmöte, Sturkö, 7 juni
  • Tältmöte, Säby, 11 juni
  • Skättilljunga Missionsförsamling, 13 juni
  • Tältmöte, Tollarp, 14-15 juni
  • ICA-Hallen, Senoren, 20 juni
  • Tältmöte, Säby, 21 juni
  • Tältmöte, Hörvik, 28 juni
  • Tältmöte, Sibbamåla, 29 juni
  • Hoglands Park, Karlskrona, 2 juli
  • Tältmöte, Sibbamåla, 5 juli
  • Tältmöte, Brömsebro, 6 juli
  • EFS Sommarkyrka, Kolmårdens Djurpark, 16-20 juli
  • Belganets Missionsförsamling, 24 augusti
  • Frälsningsarmén, Ronneby, 14 september
  • Fridlevstads vårdcentral, 21 september
  • Mörrums Missionsförsamling, 21 september
  • Vermanshult ÖM, 4 oktober
  • Fridhems Missionsförsamling, 11 oktober
  • Mariefröjds Baptistförsamling, 8 november
  • Truseryds Missionsförsamling, 15 november
  • Bräkne-Hoby Missionsförsamling, 16 november
  • RIA, Ronneby Folkets hus, 24 november
  • KDS Julmarknad, Jämjö, 5 december
  • Hällaryds Missionsförsamling, 6 december
  • Hallabro ÖM, 27 december

 

 


1979

  • Vallby Missionskyrka, 7 januari
  • EFS, Sturkö, 18 januari
  • Sturkö Baptistförsamling, 4 februari
  • Sturkö Missionskyrka, 25 mars
  • Belganets Missionsförsamling, 30 april
  • Sturkö Baptistförsamling, 13 maj
  • Tältmöte, EFS, Jämjö, 2 juni
  • Tältmöte, Sturkö, 9 juni
  • Tältmöte, Säby, 13-14 juni
  • Tältmöte, Ulvasjömåla, 17 juni
  • Atlas Sommarfest, Idrottsplatsen, Sturkö, 23 juni
  • Tältmöte, Blaklycke, Jämjö, 7 juli
  • Tältmöte, Blaklycke, Jämjö, 14 juli
  • Tältmöte, Hasslö, 5 augusti
  • Backaryds Pingsförsamling, 15 september
  • Söderåkra Missionsförsamling, 23 september
  • Brömsebro Missionsförsamling, 23 september
  • Bräkne-Hoby Missionsförsamling, 29 september
  • Tollarps Missionsförsamling, 6 oktober
  • Hästveda Missionsförsamling, 7 oktober
  • Mötesserie i Nävlinge, 7 oktober
  • Sturkö Missionskyrka, 14 oktober
  • Sturkö Församlingshem, Röda korset, 14 oktober
  • Hallabro ÖM, 3 november
  • Attanäs Missionsförsamling, 4 november
  • Korskyrkan, Lyckeby, 4 november
  • Ingatorp ÖM, 17-18 november
  • Ronneby Pingstkyrka, Julöppet hus, 2 december
  • Radio Blekinge, 11 december
  • Atlas Julmarknad, Folkets hus, Sturkö, 15 december
  • ICA-Hallen, Senoren, 29 december
  • Hallabro ÖM, 29 december
  • Torsås Missionskyrka, Nyårs-vaka, 31 december

 

 


1978

  • Sturkö EFS, 19 januari
  • Söderåkra Missionskyrka, 28 januari
  • Mariefröjds Baptistförsamling, 12 februari
  • Sturkö Missionskyrka, 21 maj
  • Tältmöten, Sturkö, 31 maj – 1 juni
  • Tältmöten, Eringsboda, 1-2 juli
  • Sturkö Pensionärsförening, Folkets hus, 9 juli
  • Ramdala Villaförening, Medborgarhuset, 3 oktober
  • Sturkö Missionskyrka, 1 november
  • Sturkö Missionskyrka, 4 november
  • Attanäs Missionshus, 5 november
  • Vallby Missionskyrka, 24 november
  • Atlas julmarknad, Folkets hus, Sturkö, 16 december

 

 


1977

  • Tältmöte, Säby, 3 juni
  • Vi-över-60-lägret, Kustgården, Senoren, 28 augusti
  • Vallby Missionskyrka, 12 november

 

 


Facebook

Gilla & följ Senorenteamet på Facebook:

Klicka här:

Kommande framträdanden

Stalpets Sommarkyrka, Aneby
Lördag 4/7 kl. 19:00.

Sång & musik i sommartid.


Logmöte, Entsebo, Järnforsen
Söndag 5/7 kl. 14:00.

Logmöte på Westrins loge.

Inställt pga. Corona.


Senorendagen, Östernäs Senoren
Lördag 25/7 kl. 14:00.

Sång & musik på tennisplanen!

Inställt pga. Corona.


Sandviks hamn, Södvik, Öland
Söndag 26/7 kl. 18:00.

Sång & musik på hamnplanen!


Adolfssons Maskinhall, Lekeryd
Lördag 1/8 kl. 19:00.

Sång- & musikgudstjänst i Maskinhallen.

Inställt pga. Corona.


Sommarhemmet Solgläntan, Skärstad
Lördag 8/8 kl. 19:00.

Sång- & musikgudstjänst.


Tältmöten på Senoren!
Fredag-söndag 14-16/8

Sång- & musik i tältet på Senoren.


Tältmöten på Senoren!
Fredag-söndag 21-23/8

Sång- & musik i tältet på Senoren.


Tältmöten på Senoren!
Fredag-söndag 28-30/8

Sång- & musik i tältet på Senoren.


Smyrna, Vittsjö
Söndag 11/10 kl. 14:00

Sång- och musik på söndagscafé.


Statistik

Totalt antal besökare:


Antal besökare:
• Idag:
• Denna vecka:
• Denna månad: